İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET ASUTAY.jpg

Mehmet ASUTAY

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

           01/06/1978  yılında  Şanlıurfa  ili Harran ilçesinde  doğdum. İlkokulu Harrana bağlı Sugeldi Köyünde,   ortaokulu Akçakale Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda,  Liseyi Harran  Çok Programlı Lisesinde ve  Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği  Bölümünde okudum.

           2002   tarihinde   Şanlıurfa Birecik ilçesi 2005 Yılı Askerlik dönüşü Şanlıurfa’nın Harran ilçesi İMKB YİBO da göreve başladım.2007 yılında Harran ilçesinin Şehit Mehmet Arslan ilköğretim okulunda Kurucu Müdür olarak atandım.

       2010 yılında açılan görevde yükselme sınavı ile Akçakale Anadolu Lisesinde Okul Müdürü olarak göreve başladım. Okul Müdürlüğünü görevini yürütürken ayrıca İlçede   İlçe Proje Koordinatörü olarak çalıştım        2012 yılında Güneydoğu bölgesinde   tek olan GAP Tarım meslek Lisesinde  kuruluşu esnasında 6 ay Okul Müdürü olarak görevlendirildim.

        2012 Temmuz ayında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görevlendirme ile İlçe MEM de Şube Müdürü olarak çalıştım.2013 yılında Suriye’de yaşanan iç karışıklar nedeniyle meydana gelen nüfus hareketleri sonucu ilçemize gelen Suriyeli vatandaşların barınmaları amacıyla kurulan Akçakale Süleyman şah Çadır kentinde 35 bin  Suriyeli misafirin barındığı konaklama tesislerinde 2 yıl Kamp Müdür yardımcılığı  görevini yaptım.2012-2015 yılları arası Akçakale Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliği görevini yürütmekteyim.Evli 1  çocuk babasıyım

          Gaziantep Üniversitesi Eğitim Yönetimi Denetimi Teftiş ve Planlama Ekonomisi bölümünden yüksek lisansımı tamamladım.