HABERLER

KAYMAKAMIMIZ SAYIN TEMEL AYCA OKUMA YAZMA KURSU BELGE DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

6.JPG

Kaymakamımız Sayın Temel Ayca Okuma Yazma Kursu Belge Dağıtım Törenine Katıldı

 

Kaymakamımız Sayın Temel Ayca, Harran’ın Sugeldi Mahallesindeki Sugeldi İlkokulu-Ortaokulu’nda Okul Müdiresi Esra Aşar'ın yetişkinlere yönelik açmış olduğu okuma -yazma kursu belge dağıtım törenine katıldı.

 

Düzenlenen törene, Kaymakamımız Sayın Temel Ayca, Milli Eğitim Müdürü Kenan Demiroğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Aslıhan ve diğer yetkililer katıldı.

 

Okur yazar belge dağıtımını hediyelerle taçlandıran Kaymakamımız  SayınTemel Ayca; “öğrenmenin yaşı yoktur, harran’ımızın gelişmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstermeliyiz, tüm okullarda bu tarz kurslar açılmalı ve destek olunmalı” dedi.

 

Harran da eğitim sıkıntısı yaşanıyor olması evet bir gerçek. Ama eğitimin yaşı yoktur.

Eğitimin bir zincirden oluştuğunu ve bunun en önemli halkalarından birinin anneler olduğunu söyleyen Esra Aşar; “kadınlarımız bilinçli, sorgulayan, özgüven sahibi, eğitime desteği olan bir kesim olursa çocuklara hitap etmemiz daha kolay olur. Biz eğitimcilere düşen sorumluluk paylaşılmış olur ve okur-yazar seviyesinin artması bu döngüyü bizzat etkiler. Tabiki bu süreç ne sadece öğretmeninin emeği ile yürütülebilir ne de  kursiyerlerin emeği ile.. Eğitim sevdalısı madde-manevi her anımızda bizimle olan değerli Kaymakamımız  Sayın Temel Ayca 'ya, Milli Eğitim Müdürümüz Kenan Demiroğlu'na, Kursun açılmasında ,yürütülmesinde desteğini esirgemeyen Halk Eğitim Merkezi  Müdürümüz Halil Aslıhan’a teşekkürümüzü borç biliriz” dedi.